Ogłoszenia duszpasterskie. (18.11.2018 R)

W dzisiejszej liturgii słowa usłyszymy o powtórnym przyjściu Chrystusa. Czy przeraża nas myśl o zbliżającym się końcu świata? Wezwanie ze śpiewu przed Ewangelią: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym” może nam pomóc w oczekiwaniu na ten moment w pokoju i bez lęku.

Dzisiaj w naszej archidiecezji przeżywamy dzień muzyki liturgicznej.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Za złożone ofiar – Bóg zapłać. Za tydzień kolekta na nasz kościół.

Dzisiaj o 15:30 zapraszam parafian na różaniec za zmarłych zalecanych.

W poniedziałek o 7:00, a w czwartek o 17:00 odprawiona zostanie msza św. za zmarłych zalecanych przy Uroczystości Wszystkich Świętych.

W piątek o 16:00 rozpoczniemy modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem, a o 17:45 będzie spotkanie z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem dziecka.

W niedziela o 10:30 zapraszam na mszę św. w intencji kolejarzy naszej parafii i ich rodzin, a także w intencji zmarłych kolejarzy. Z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej patronki kolejarzy.

W sobotę 01 grudnia rozpoczniemy w parafii odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy znajduje się w gablotce i na dodatkowej gazetce.

Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 Maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup

Marek Szkudło. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2799zł + 199€.

Zaproszenie 3Śląskiego Festiwalu Nauki

TREŚĆ DO OGŁOSZEŃ:

Organizatorzy 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zapraszają do wzięcia udziału w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science. Celem przeglądu jest zaprezentowanie szerokiej publiczności autorskich projektów urządzeń i rozwiązań technicznych, które powstają w prywatnych warsztatach, piwnicach, garażach czy na strychach. Jeśli więc wymyśliłeś i zaprojektowałeś coś, czego nikt inny jeszcze wcześniej nie skonstruował i chcesz pokazać to światu, do 10 grudnia zgłoś swój wynalazek za pośrednictwem strony internetowej Śląskiego Festiwalu Nauki! Najbardziej nowatorskie pomysły zostaną zaprezentowane podczas festiwalu 13 i 14 stycznia przyszłego roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz wezmą udział w plebiscytach, w których najbardziej inspirujący wynalazek wybiorą: publiczność festiwalu, komisja ekspercka oraz media. Więcej informacji na temat Przeglądu OFF Science, a także formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie slaskifestiwalnauki.pl.

INFORMACJA OGÓLNA:

Przegląd Garażowych Wynalazków OFF Science okazał się jednym z najcelniejszych rozszerzeń programu drugiej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Zamysłem organizatorów ŚFN jest przybliżenie specyficznej kultury technicznej, która od lat rozwija się w zaciszu prywatnych warsztatów, piwnic, garażów i strychów, a gdzie powstają niezwykle oryginalne i niepowtarzalne koncepcje techniczne. Kultura ta, jak się wydaje, ma się szczególnie dobrze na Śląsku, ponieważ to tutaj od dekad technika i przemysł przeplatały się z życiem prawie wszystkich mieszkańców regionu. Problemem jest jednak to, że zazwyczaj nikt poza samymi zainteresowanymi – konstruktorami-amatorami i wynalazcami-amatorami – nic nie wie o ich projektach. Dlatego też Śląski Festiwal Nauki chce stworzyć okazję do zaprezentowania dokonań tej trochę tajemniczej społeczności szerszemu gronu odbiorców.

W przeglądzie OFF Science mogą wziąć udział konstruktorzy z województwa śląskiego, działający indywidualnie lub w zespołach i niezależnie od wieku, którzy do 10 grudnia prześlą opisy swoich wynalazków uzupełnione o szkice, rysunki czy obliczenia, które nadadzą również zgłoszeniu znamion autentyczności. Autorzy zakwalifikowanych przez komisję festiwalową pomysłów zyskają prawo pokazania swoich koncepcji w obrębie strefy garażowych wynalazków, która podczas 3. ŚFN KATOWICE 13 i 14 stycznia 2019 roku będzie usytuowana w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W Przeglądzie OFF Science zostaną przyznane aż trzy nagrody: publiczności, komisji festiwalowej oraz mediów.

Informacja o naborze na Wydział Teologiczny UŚ:

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby doświadczone życiowo, określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).

Ks. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

Liczba wy¶wietleń: