Ogłoszenia duszpasterskie. (13.08.2017 R)

Usłyszymy dziś słowa Jezusa: "Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się". On jest nawet kiedy ciemne chmury wiszą nad nami. On jest nawet wtedy kiedy nam się wydaje, że jesteśmy sami. Wołanie do Jezusa jak św. Piotr: " Panie, ratuj mnie!" będzie powierzeniem Bogu trudnych spraw naszej codzienności. Dzisiaj przypada Dzień Fatimski. Zapraszam wieczorem o 19:00 na różaniec i procesję. Do niesienia figury proszę uczestników pielgrzymki rybnickiej.

Kolekta przeznaczona jest na nasz kościół. Bóg zapłać za okazaną pomoc. W Uroczystość wniebowzięcia NMP i w najbliższą niedzielę, kolekta będzie przeznaczona na ten sam cel.

Dzisiaj odpust w parafii św. Wawrzyńca . Nieszpory odpustowe  15:30.

Jutro o 7:00msza za zmarłych zalecanych, miesięczna. O 6:30 modlitwa za zmarłych. Zalecki można składać w zakrystii.

Wieczorna msza św. w poniedziałek będzie już z Wigilii Uroczystości Wniebowzięcia NMP, która przypada we wtorek. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Po mszach będzie poświęcenie ziół.

W czwartek świętować będziemy uroczystość św. Jacka, głównego patrona naszej archidiecezji. Zapraszam do udziału w Eucharystii.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w piątek o 16:00 na adorację. O 16:45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę 20 sierpnia odbędzie się coroczna pielgrzymka kobiet do Matki boskiej Piekarskiej. Organizowany jest wspólny wyjazd naszych parafianek. Zapisy w zakrystii do 15 sierpnia. Przy zapisie proszę podać nr pesel. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 7:00. W piątek od 16:00 okazja do spowiedzi dla udających się do Piekar.

Bardzo serdecznie dziękuje za przyjęcie pielgrzymów. Wszystkim parafianom, naszym strażakom i p. Dyrektor Szkoły Podstawowej, pracownikom szkoły za przyjęcie i opiekę nad pielgrzymami. Sami też pielgrzymi prosili o przekazanie wdzięczniści.

zachęcam parafian do udziału w Eucharystii również w tygodniu.

Dziękuję za modlitwę i prace i troskę o nasz kościół.

Czytania:

• Ewangelia: