Ogłoszenia duszpasterskie. (09.12.2018 R)

Kościół słowami Jana Chrzciciela przypomina nam, że Pan jest blisko. Ciągle jeszcze mamy czas na nawrócenie, ciągle jeszcze mamy szansę, by zwrócić się ku Jezusowi. Wyczekujemy Jego przyjścia.

Zebrane dziś ofiary przeznaczamy na cele naszej parafii, za tydzień również. Przed kościołem zbierane są ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Serdecznie dziękuję – Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dzisiaj o 15:30 nieszpory adwentowe.

Na roraty w zapraszam o 17:00.

W środę o 16:00 msza adwentowa w intencji seniorów, emerytów i ich rodzin.

W piątek o 16:00 możemy adorować Najświętszy Sakrament w ciszy.

W niedzielę 16.XII o 14:00 zostanie odprawiona msza św. w intencji strażaków OSP Jaśkowice i ich rodzin z poświęceniem nowego wozu strażackiego.

Chorych parafian odwiedzimy przed Świętami w czwartek 20 grudnia od g. 7:30. Zapisy w zakrystii do czwartku 16 grudnia. Można już też zgłosić  chorych do komunii w I i II Święto.

Plan kolędy znajduje się w gablotce.

W zakrystii można nabyć świece  Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, opłatki, kartki świąteczne i kalendarze.

Msza z udzieleniem sakramentu chrztu i z błogosławieństwem rocznych dzieci  będzie  w sobotę 29 grudnia o 16:00. Na katechezę przed chrztem dziecka zapraszam w piątek 21 grudnia o 18:00 do salki nad zakrystią.

Koncert „Betlejem w Spodkuodbędzie się 03.01.2019 r. Znani artyści zaśpiewają kolędy z różnych stron świata. Nasza parafia otrzymała 10 biletów, które możemy nabyć do 23 grudnia.

Zaproszenie 3Śląskiego Festiwalu Nauki

TREŚĆ DO OGŁOSZEŃ:

Organizatorzy 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zapraszają do wzięcia udziału w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science. Celem przeglądu jest zaprezentowanie szerokiej publiczności autorskich projektów urządzeń i rozwiązań technicznych, które powstają w prywatnych warsztatach, piwnicach, garażach czy na strychach. Jeśli więc wymyśliłeś i zaprojektowałeś coś, czego nikt inny jeszcze wcześniej nie skonstruował i chcesz pokazać to światu, do 10 grudnia zgłoś swój wynalazek za pośrednictwem strony internetowej Śląskiego Festiwalu Nauki! Najbardziej nowatorskie pomysły zostaną zaprezentowane podczas festiwalu 13 i 14 stycznia przyszłego roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz wezmą udział w plebiscytach, w których najbardziej inspirujący wynalazek wybiorą: publiczność festiwalu, komisja ekspercka oraz media. Więcej informacji na temat Przeglądu OFF Science, a także formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie slaskifestiwalnauki.pl.

INFORMACJA OGÓLNA:

Przegląd Garażowych Wynalazków OFF Science okazał się jednym z najcelniejszych rozszerzeń programu drugiej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Zamysłem organizatorów ŚFN jest przybliżenie specyficznej kultury technicznej, która od lat rozwija się w zaciszu prywatnych warsztatów, piwnic, garażów i strychów, a gdzie powstają niezwykle oryginalne i niepowtarzalne koncepcje techniczne. Kultura ta, jak się wydaje, ma się szczególnie dobrze na Śląsku, ponieważ to tutaj od dekad technika i przemysł przeplatały się z życiem prawie wszystkich mieszkańców regionu. Problemem jest jednak to, że zazwyczaj nikt poza samymi zainteresowanymi – konstruktorami-amatorami i wynalazcami-amatorami – nic nie wie o ich projektach. Dlatego też Śląski Festiwal Nauki chce stworzyć okazję do zaprezentowania dokonań tej trochę tajemniczej społeczności szerszemu gronu odbiorców.

W przeglądzie OFF Science mogą wziąć udział konstruktorzy z województwa śląskiego, działający indywidualnie lub w zespołach i niezależnie od wieku, którzy do 10 grudnia prześlą opisy swoich wynalazków uzupełnione o szkice, rysunki czy obliczenia, które nadadzą również zgłoszeniu znamion autentyczności. Autorzy zakwalifikowanych przez komisję festiwalową pomysłów zyskają prawo pokazania swoich koncepcji w obrębie strefy garażowych wynalazków, która podczas 3. ŚFN KATOWICE 13 i 14 stycznia 2019 roku będzie usytuowana w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W Przeglądzie OFF Science zostaną przyznane aż trzy nagrody: publiczności, komisji festiwalowej oraz mediów.

Informacja o naborze na Wydział Teologiczny UŚ:

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby doświadczone życiowo, określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).

Ks. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

Liczba wy¶wietleń: