Ogłoszenia duszpasterskie - 15.10.2017R.

W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy przypowieść o uczcie. Król wzywa zaproszonych: „Przyjdźcie na ucztę!”. Oni jednak to zlekceważyli. Również i nas Bóg zaprasza na ucztę: Niczego nam nie braknie, a On zaspokoi nasze potrzeby. Niestety i my znajdujemy różne wymówki – bo praca, bo zmęczenie, bo brak czasu. Niech naszą odpowiedzią będzie raczej zwrócenie naszego serca ku Bogu, modlitwa i dobro.

Zebrane dziś ofiary przeznaczamy na nasz kościół. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę na misje. Dzisiaj o 15:30 zapraszam na różaniec, w tygodniu o 17:00, w soboty o 15:30, w środy różaniec odmawiamy o 6:30.

W październiku w związku z różańcem, kancelaria parafialna we wtorki i piątki będzie czynna po mszy św. do 18:30. Okazja do spowiedzi przed różańcem od 16:30 do 16:45. W zakrystii przyjmowane są zalecki z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych. Proszę przygotować nowe wypominki. Nie będziemy korzystać z wypominek tzw. Stałych. Za zmarłych zalecanych zostaną odprawione msze św. a w oktawie tej uroczystości odmawiany będzie różaniec.

Rezerwacji miejsca pochówku zmarłych dokonuje się na 20 lat. Po upływie tego terminu, konieczne jest potwierdzenie dalszej rezerwacji lub rezygnacji. Uprawnionymi do podjęcia takiej decyzji są osoby posiadające dokument rezerwacji miejsca, który należy przedstawić podczas załatwiania powyższych spraw.

Rezerwacja miejsca pochówku związana jest z opłatami komunalnymi. W tej sprawie proszę o kontakt z kancelarią parafialną.

W tym tygodniu w kancelarii w poniedziałek wtorek , czwartek i piątek po mszy wieczornej będą przyjmowane intencje dziękczynne i pierwsze rocznice śmierci naszych zmarłych na 2017rok.

Radni i burmistrz zapraszają mieszkańców naszej dzielnicy na spotkanie w poniedziałek 23 października

O godz. 18:00. Spotkanie odbędzie się w Sali widowiskowej.

Czytania:

• Ewangelia: