Ogłoszenia duszpasterskie. (15.07.2018 R)

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczamy na cele parafialne. W przyszłą niedzielę również.

W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel (Szkaplerznej) zachęcam do udziału w Eucharystii zwłaszcza noszących szkaplerz.

W piątek o 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Apostolstwo Dobrej Śmierci. O 16:45 rozpoczniemy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę 22 lipca zatrzymają się u nas w pielgrzymi z Zaolzia. Przybycie pielgrzymów zaplanowane jest na g. 17:00, o czym przypomną nam dzwony. Bardzo proszę o przyjęcie pielgrzymów – oni liczą na naszą gościnność.  Tym którzy, zamierzają to uczynić już teraz serdecznie dziękuję, życząc obfitości Bożego błogosławieństwa.

Zachęcam parafian do udziału w 73 Pielgrzymce Rybnickiej na Jasną Górę, która wyruszy 01 sierpnia. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablotce.

Informacja o naborze na Wydział Teologiczny UŚ:

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby doświadczone życiowo, określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).

Ks. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

Liczba wy¶wietleń: