Informacja o naborze na Wydział Teologiczny UŚ:

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby doświadczone życiowo, określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).

Ks. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

Ogłoszenia Duszpasterskie.  (20.05.2018r.)

Pięćdziesiąt dni po Wielkanocy przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otwórzmy nasze serca na przyjście Ducha Pocieszyciela, na Jego dary i natchnienia. Wołajmy z wiarą: „Przyjdź, Duchu Święty”. Dzisiaj możemy uzyskać odpust przez publiczne odmówienie hymnu Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Kolekta dzisiejsza jest  parafialna, za tydzień również. Za złożone ofiary – Bóg zapłać.

Dzisiaj o 15:30 zapraszam na nabożeństwo majowe, w sobotę również, w środę o 7:30, w pozostałe dni o 17:00.

W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msza św. odprawiona będzie o  17:30. Zapraszam do  licznego udziału w Eucharystii.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Módlmy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W czwartek o 16:00 msza św. w intencji Jaśkowickich 75-latków.

W czwartek po mszy św. o 18:15, spotkanie kandydatów do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę mężczyźni pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej. Módlmy się o dobre owoce i dobrą pogodę dla pielgrzymujących. W piątek od 16:00 do 16:55 okazja do spowiedzi dla pielgrzymów piekarskich.

W piątek o 18:15 spotkanie z rodzicami przed chrztem dziecka.

W czwartek 31 maja  z procesją Bożego Ciała  udamy się: ul. Wolności, Stuska, Budowlanych i 22 lipca. Bardzo proszę o  pomoc w przygotowaniu ołtarzy, o udekorowanie domów na trasie procesji. Proponowane hasła ołtarzy to: 1. Miłość Ojca i Syna – Duch Św. 2. Wierzę w Ducha Św.  3. Duch Święty źródłem jedności i pokoju. 4. Napełnieni Duchem Św.

Wszystkim za wspólną modlitwę, pomoc i wsparcie, za prace przy kościele i probostwie – Bóg zapłać.

Liczba wy¶wietleń:
319441