Ogłoszenia duszpasterskie. (21.01.2018  R)

Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”. Nawet jeśli regularnie chodzimy do kościoła i się modlimy, to też potrzebujemy nawrócenia, aby być jeszcze bliżej Boga. Przeżywamy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W naszej parafii modlimy się również w intencji wszystkich zmuszonych do opuszczenia swojej ojczyzny.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę na nasz kościół.

Dzisiaj o 15:30 nieszpory kolędowe.

We wtorek o 15:00 msza św. w intencji Koła Gospodyń Wiejskich z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę na Nowy Rok. Po mszy spotkanie kolędowe Koła w sali OSP w Jaśkowicach.

W czwartek o 17:30 spotkanie uczniów III klasy gimnazjum, którzy chcą w tym roku przyjąć sakrament bierzmowania.

W piątek przypada 24 rocznica śmierci ks. proboszcza Pawła Kempki. Polecamy go w modlitwie Bożej Miłości.

W piątek o 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu  - w ciszy.

W najbliższy piątek o 17:30 spotkanie przed chrztem dziecka, w kościele.

W piątek o 18:00 w salce nad zakrystią odbędą się bezpłatne lekcje języka angielskiego dla młodzieży z klasy siódmej i gimnazjum.

Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki po mszy św. do 8:15, we wtorki i w piątki po mszy św. do 18:15.  Intencje mszy św. możemy zamawiać każdego dnia w zakrystii po nabożeństwach.

Również w tym roku Stowarzyszenie im. Franciszka Stuska udostępnia  swój numer KRS 0000042815 dla chcących przekazać 1% swojego podatku na cele inwestycyjne w naszym kościele. Pamiętajmy, żeby w rubryce cele szczególne wpisać „Kościół”. W ubiegłym roku w ten sposób otrzymaliśmy 16 000,00 zł. Zarządowi Stowarzyszenia i wszystkim działaczom serdecznie dziękuję. W marcu w naszej kancelarii, tak jak w ubiegłym roku, będzie możliwość dokonania rocznego rozliczenia dla podatników indywidualnych. Za okazaną w ten sposób pomoc, wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Czytania:

• Ewangelia: