Ogłoszenia duszpasterskie. (16.09.2018 R.)

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny. Za tydzień kolekta na cele naszej parafii.

Dzisiaj o 15:30 zapraszam na wieczorną modlitwę kościoła – nieszpory.

Uczniów klasy VI i VII zapraszam we wtorek na spotkanie, które rozpocznie się mszą św. o godz. 17:00.

W czwartek o 17:00 msza szkolna. Zapraszam wszystkich uczniów szkoły podstawowej.

W czwartek o 18:00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W piątek o 16:00 adoracja Apostolstwa Dobrej Śmierci. O 16:45 zapraszam na koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Rodziców, którzy chcą przygotować w tym roku szkolnym swoje dzieci klasy III do I Komunii św. , zapraszam na spotkanie w piątek. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o 17:00.

W najbliższą sobotę w katedrze odbędzie się Święto Bierzmowanych. Od 26-28. 10 br. W Brennej Leśnicy planowane są rekolekcje dla młodzieży po bierzmowaniu. Zainteresowanych tymi spotkaniami, a więc młodzież po bierzmowaniu zapraszam po mszy św. do zakrystii.

Małżeństwa naszej parafii zapraszam na ogólnopolską pielgrzymkę małżeństw na Jasną Górę w dniach 22 i 23 września.

W niedzielę 23.09 września w sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Starym o godz. 15:00 zostanie odprawiona msza św. dla planujących zawrzeć sakrament małżeństwa, lub chcących przeżyć uroczyste zaręczyny

W sobotę 6 października odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do katedry. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.

W sobotę 6 Października na Jasnej Górze o 21:00 rozpocznie się czuwanie młodych naszej archidiecezji. Zachęcam też młodzież naszej parafii.

Możemy opłacić prenumeratę Gościa Niedzielnego na kolejny kwartał.

Informacja o naborze na Wydział Teologiczny UŚ:

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby doświadczone życiowo, określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).

Ks. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

Liczba wy¶wietleń: