Ogłoszenia duszpasterskie -14.10.2018 R.

Czytania dzisiejszej Liturgii Słowa przypominają nam o wartości i znaczeniu Bożego Słowa w naszym życiu. Św . Marek przestrzega nas, że zbytnie przywiązanie do rzeczy materialnych może nam przeszkodzić w przyjęciu Bożej mądrości.

Zebrane dziś ofiary przeznaczamy na nasz kościół. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę kolekta na misje. Przed kościołem zbierane są dzisiaj ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach przeżywanego dzisiaj „Dnia Papieskiego”.

Dzisiaj o 15:30 zapraszam na różaniec, w tygodniu o 17:00, w soboty o 15:30.

W październiku w związku z różańcem, kancelaria parafialna we wtorki i piątki będzie czynna po mszy św. wieczornej do 18:50.

W czwartek o 18:15 w salce odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przed I Komunią. Proszę przyjść z dziećmi.

W zakrystii przyjmowane są zalecki z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych. Proszę przygotować nowe wypominki. Nie będziemy korzystać z wypominek tzw. stałych. Za zmarłych zalecanych zostaną odprawione msze św. a w oktawie uroczystości odmawiany będzie różaniec.

Rezerwacji miejsca pochówku zmarłych dokonuje się na 20 lat. Po upływie tego terminu, konieczne jest potwierdzenie dalszej rezerwacji lub rezygnacji. Uprawnionymi do podjęcia takiej decyzji są osoby posiadające dokument rezerwacji miejsca, który należy przedstawić podczas załatwiania powyższych

spraw. Rezerwacja miejsca pochówku związana jest z opłatami komunalnymi. W tej sprawie proszę o kontakt z kancelarią parafialną.

W dniach od 5 — 13 maja 2019 r. organizowana jest III Archidiecezjalnego Pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin oraz wszystkich chętnych do Lourdes. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotce.

Stowarzyszeniu im. F. Stuska i wszystkim parafianom, którzy przekazali 1% podatku na cele naszego kościoła serdeczne Bóg zapłać za ofiarę 15 000,00 zł.

W tym tygodniu w kancelarii w poniedziałek, wtorek, czwartek i Piątek po mszy wieczornej będą przyjmowane intencje dziękczynne i pierwsze rocznie, śmierci naszych zmarłych na 2019 rok.

Niech Boże błogosławieństwo da nam pewność, że Jezus jest zawsze z nami.

Informacja o naborze na Wydział Teologiczny UŚ:

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby doświadczone życiowo, określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).

Ks. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

Liczba wy¶wietleń: