Ogłoszenia  duszpasterskie 13.01.2019 r.

W piątek o 16:00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu we

Wspólnocie Apostolstwa Dobrej Śmierci. O 16:45 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień w niedzielę będziemy świętować rocznicę poświęcenia naszego kościoła – to tzw. „Kiermasz”. Również w przyszłą niedzielę o 15:15 rozpoczniemy nieszpory kolędowe z chórem „ Chopin” z Bujakowa. Serdecznie zapraszam.

Dodatkową kolędą kończymy dziś czas odwiedzin duszpasterskich. Z całego serca dziękujemy parafianom za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary.

Dzisiaj kończy się w liturgii czas Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją pozostajemy w bożonarodzeniowej atmosferze aż do 02 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.

W najbliższą środę, a także w niektóre dni stycznia są jeszcze wolne intencje.

Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki po mszy św. do 8:15, we wtorki i w piątki po mszy św. do 18:15. Intencje mszy św. możemy zamawiać każdego dnia w zakrystii po nabożeństwach.

Zachęcam parafian, a zwłaszcza małżonków do przeżycia rekolekcji zamkniętych w domach rekolekcyjnych w Brennej, Panewnikach lub Kokoszycach. Plan rekolekcji znajduje się w gablotce.

Zaproszenie 3Śląskiego Festiwalu Nauki

TREŚĆ DO OGŁOSZEŃ:

Organizatorzy 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE zapraszają do wzięcia udziału w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science. Celem przeglądu jest zaprezentowanie szerokiej publiczności autorskich projektów urządzeń i rozwiązań technicznych, które powstają w prywatnych warsztatach, piwnicach, garażach czy na strychach. Jeśli więc wymyśliłeś i zaprojektowałeś coś, czego nikt inny jeszcze wcześniej nie skonstruował i chcesz pokazać to światu, do 10 grudnia zgłoś swój wynalazek za pośrednictwem strony internetowej Śląskiego Festiwalu Nauki! Najbardziej nowatorskie pomysły zostaną zaprezentowane podczas festiwalu 13 i 14 stycznia przyszłego roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach oraz wezmą udział w plebiscytach, w których najbardziej inspirujący wynalazek wybiorą: publiczność festiwalu, komisja ekspercka oraz media. Więcej informacji na temat Przeglądu OFF Science, a także formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie slaskifestiwalnauki.pl.

INFORMACJA OGÓLNA:

Przegląd Garażowych Wynalazków OFF Science okazał się jednym z najcelniejszych rozszerzeń programu drugiej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Zamysłem organizatorów ŚFN jest przybliżenie specyficznej kultury technicznej, która od lat rozwija się w zaciszu prywatnych warsztatów, piwnic, garażów i strychów, a gdzie powstają niezwykle oryginalne i niepowtarzalne koncepcje techniczne. Kultura ta, jak się wydaje, ma się szczególnie dobrze na Śląsku, ponieważ to tutaj od dekad technika i przemysł przeplatały się z życiem prawie wszystkich mieszkańców regionu. Problemem jest jednak to, że zazwyczaj nikt poza samymi zainteresowanymi – konstruktorami-amatorami i wynalazcami-amatorami – nic nie wie o ich projektach. Dlatego też Śląski Festiwal Nauki chce stworzyć okazję do zaprezentowania dokonań tej trochę tajemniczej społeczności szerszemu gronu odbiorców.

W przeglądzie OFF Science mogą wziąć udział konstruktorzy z województwa śląskiego, działający indywidualnie lub w zespołach i niezależnie od wieku, którzy do 10 grudnia prześlą opisy swoich wynalazków uzupełnione o szkice, rysunki czy obliczenia, które nadadzą również zgłoszeniu znamion autentyczności. Autorzy zakwalifikowanych przez komisję festiwalową pomysłów zyskają prawo pokazania swoich koncepcji w obrębie strefy garażowych wynalazków, która podczas 3. ŚFN KATOWICE 13 i 14 stycznia 2019 roku będzie usytuowana w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

W Przeglądzie OFF Science zostaną przyznane aż trzy nagrody: publiczności, komisji festiwalowej oraz mediów.

Informacja o naborze na Wydział Teologiczny UŚ:

Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po pięcioletnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby doświadczone życiowo, określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).

Ks. Antoni Bartoszek, dziekan Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach

Liczba wy¶wietleń: