Ogłoszenia duszpasterskie. (18.02.2018R)

Chrystus spędził czterdzieści dni na pustyni kuszony przez szatana. Rozpoczynając Wielki Post, podejmujemy trud walki z naszymi słabościami. Kościół dopomaga nam w tym przez sakramenty, czytania, pieśni, nabożeństwa. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. To od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga. "Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże". Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitw o trzeźwość. Zachęcam parafian do podjęcia trudu abstynencji i modlitewnego wsparcia tych, którzy walczą z tym nałogiem. Swoje postanowienie można wpisać do księgi trzeźwości.

Dzisiejsza kolekta nazwana jest jałmużną postną. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół. Przed kościołem zbierane będą ofiary na Fundusz Misyjny "Ad Gentes". Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dzisiaj o 15:30 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W czwartek o 15:30 zapraszam przewodniczących Róż Różańcowych na spotkanie w salce nad zakrystią.

W czwartek o 17:00 zapraszam dzieci, a zwłaszca uczniów II klasy na mszę szkolną.

Chcących przyjąć w tym roku sakrament bierzmowania zapraszam w czwartek o 17:00 na mszę i spotkanie. Dar Ducha Świętego nasza młodzież otrzyma 14 czerwca. Wszystkich kandydatów polecam modlitwie rodziców i parafian.

W najbliższy piątek nasze posty i modlitwę ofiarujemy w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie, o co apeluje papież Franciszek.

W piątek o 18:30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.

Na Drogę Krzyżową zapraszam w piatek o godzinie 17:00. Wierni, którzy pobożnie odprawią to nabożeństwo, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Podczas nabożeństw wielkopostnych modlimy się za zmarłych zalecanych. Zalecki można składać w zakrystii.

W Wielkim Poście nie będzie piątkowej adoracji o 16:00.

Kancelaria parafialna w piątki Wielkiego Postu będzie czynna po wieczornej mszy św. od około 18:15 do 18:45. W pozostałe dni bez zmian.

Liczba wy¶wietleń: